A Portfolio.hu-n 2016.03.07-én „Ropogós számok: hatalmasat nyertek a volt devizahitelesek” címmel megjelent cikk szerint a svájci frank alapú hitelek törlesztőrészlete 25 %-kal, a fennálló tőketartozás pedig átlagosan mintegy 1,5 millió forinttal csökkent a tavalyi elszámolások hatására és közel 92 ezer esetben a visszakapott összeg elegendő volt a hitel lezárására is.
A blogom elindulása óta ez a harmadik posztom, ami a Családi Otthonteremtési Kedvezménnyel foglalkozik. A CSOK 2015. július 1-től igényelhető. Azóta a nevében is és feltételeiben is - hol kevésbé, hol pedig jelentősen - változott.
A tetőtér Családi Otthonteremtési Kedvezményből való beépítése óriási érdeklődést váltott ki, az előző írásomban meg is énekeltem már ennek buktatóit és azt, hogy hogyan működik és hogyan nem. Már sokan számolgatták, hogy a házuk tetőterébe vagy emeletére hogyan tudnának még egy lakást építeni és most körülbelül ugyanennyien csalódottak is. Van viszont egy olyan, véleményem szerint még szintén nem teljesen kiforrott kérdés, ami sokkal több embert, családot érinthet és még sok-sok problémát fog okozni.
Az utóbbi időben szinte minden a CSOK-ról, a Családi Otthonteremtési Kedvezményről szól. A jogszabályalkotók újabbnál újabb szándékai kerülnek felszínre. A legutóbbi szakmai és igénylői körben is nagy visszhangot keltő információ a tetőtér beépíthetőségének jogszabályalkotói értelmezése volt.